V predwimbledonskom období sme v Bratislave zaznamenali zaujímavú udalosť – minulý týždeň otvorili v mestskej časti Petržalka špecializovanú predajňu pre tenis a raketové športy.

Obchod, ktorý jeho zakladatelia nazvali výstižne RACQUETS.EU, je do praxe prenesením vízie väčšej špecializovanej predajne pre tenis mimo prostredia tenisových klubov, ktorá doteraz v Bratislave chýbala. Inšpiráciou pre otvorenie obchodu bol pre zakladateľov newyorský špecializovaný tenisový obchod Masons na 53-ej ulici na Manhattane.

racquets.eu„Samozrejme, tradíciou ani rozsahom sa tomuto newyorskému obchodu nevyrovnáme, filozofia nášho projektu je však podobná. Radi by sme aktívne spolupracovali s tenisovou komunitou v Bratislave a na Slovensku, rekreačnou i závodnou, aby sme pomáhali kvalitne obslúžiť trh,“ hovorí Vladimír Zlacký, ktorý je jedným zo zakladateľov a zároveň manažér RACQUETS.EU. Sám v Severnej Amerike žil päť rokov. Bývalý ekonóm a bankár, absolvent prestížneho Harvardu, má vo svojom tíme len ľudí zapálených pre biely šport, či iné raketové športy. Sám hráva najmä rekreačné štvorhry – vo svojej vitríne má však aj pohár víťaza zo seniorského ITF turnaja v Grécku.

Aj ostatní členovia Otvárame tímu hrávajú aktívne tenis. „Budeme sa usilovať poskytovať kvalitné poradenstvo pri výbere z viac než 60 typov rakiet, ktoré máme k dispozícii na predaj. Zákazníci si tiež môžu objednať nášho trénera, ktorý im pri výbere z rakiet pomôže priamo na kurte,“ zdôrazňuje Zlacký.

Vypletačom a trénerom v RACQUETS.EU je Branislav Belaj, bývalý hráč Top 50 na Slovensku. otvorená „V súčasnosti Type je na trhu mnoho rakiet, nie je jednoduché si vybrať tu správnu. Máme v ponuke testovacie rakety všetkých značiek, aby sme pomohli zákazníkovi vybrať si tú, ktorá mu najviac vyhovuje,“ hovorí Belaj.

racquets.eu

Silnou stránkou obchodu na Lužnej ulici. č. 5 je dôraz na široký sortiment tovaru pre deti a juniorov. „Chceme aj takto podporiť mládežnícky tenis v Bratislave – domnievame sa, že tento segment trhu si zaslúži väčšiu pozornosť,“ hovorí poradkyňa predaja Veronika Slezáková. „Do budúcna, ak to naša finančná situácia dovolí, by sme radi sponzorsky podporili mládežnícke turnaje,“ dodáva Zlacký. Po otvorení kamenného obchodu v Bratislave je ďalšou ambíciou tohto tímu spustenie e-shopu, vďaka ktorému by obslúžili trh na celom Slovensku.
Novému obchodu drží naša redakcia palce a želá veľa úspechov.